Novinky, Blog - Tvůj fotoportrét

Přejít na obsah
NOVINKY, BLOG
Na focení fotoportrétů je krásné, že jste neustále mezi lidmi,
kteří jsou aktivní a něco dělají. Proto máme na našem webu i tuto sekci,
kde  jsou nejen portrétní fotografie, ale i informace o akcích, na kterých jsme je pořídili.

Chcete zde mít také svoji akci? Pozvěte si nás:    kontakt  
  
NOVINKY:
Podzimní Sosnění (6.10.2018)

Závody veteránů na okruhu v Sosnové. Tedy, ono není tak plně pravda - když v úvodní řeči pořadatel použil slovo „závod“, tak si hned přede všemi vynadal: „Zapomeňte, že jsem kdy vyslovit ZÁVOD“.

A jak je to s veterány? Některé vozy jsou opravdu nefalšované historické kousky, o které se majitelé starají natolik dobře, že je mohou jednou za čas znovu vyvézt na závodní okruh. Jiné jsou však vynalézavě postavené vozy, kdy se do starších karoserií montují silnější motory a další, pro závody nezbytné úpravy.

Proto je asi nejvýstižnější název použitý i na letáčku s programem: podzimní Sosnění. Podzim je, jede se na okruhu v Sosnové a to co zde probíhá je ze všeho nejvíc přátelské setkání lidí zapálených do motoristického sportu a automobilů veteránů.

Tedy, ne že by se na dráze nezávodilo - ale důležitější než pozice v cíli je zde dojet zdráv, bez škrábnutí miláčka a s dobrým pocitem z jízdy.

Specialitou Sosnění je závěrečná jízda - závod, kdy jezdci po startovním výstřelu vybíhají z protilehlé strany dráhu do svých vozů; po vzoru závodu v „Le Mans“. S úsměvem bylo možné sledovat, jak někteří piloti zápolili s upínacími pásy tak dlouho, až první soupeři byli již skoro v polovině trati.

Svatováclavské slavnosti (29.9.2018)
V sobotu 29. září 2018, za krásného slunečného počasí (byť ve stínu mohla být již po chvíli sezení zima), proběhla na zámku akce pro dospělé i pro děti.

Ale kdo by vysedával. Na kapely se dalo tančit a případně si dojít pro svařák či grog.

Děti se pak mohli vyřádit na ručně poháněném řetízkovém kolotoči, zastřílet si z kuše nebo si zasoutěžit a zaskákat ve výborném programu pod názvem "Honza Popleta".

Na zámku, v příležitostné restauraci, si pak ti, kdo rádi ochutnají "divočinu", mohli objednat menu o čtyřech chodech, na kterém nechyběl daněk, divočák, muflon, kanec či bažant. K tomu všemu hráli:  Kapela Marola, Kapela MeziNáma, Písničkářka Adéla Jonášová

Mirek Číž rally (11.8.2018)
Testování závodního vozu s sebou nese nejeden problém. Počínaje otázkou kde jezdit, přes jak se tam dostat a konče tím, jak to vlastně dopadne.

Mirek je mladý nědějný jezdec s velkou podporou rodinného týmu. Na testování zvolili bývalé letiště u Katusic. A kromě trpících pneumatik všechno dopadlo velmi dobře.Starší události (výběr):
Provazy v kostele (1.7.2018)
Vernisáž děl Petra Šiky v zámeckém kostele zámku Stránov. Navazující výstava potrvá až do konce srpna 2018.

Autor se věnuje interiérové tvorbě prostorových monochromatických kompozic. Podstatou výtvarného projevu je subtilní kombinace hmotových struktur v barevně neutrálním prostředí. Vizuální kompozice vytvářejí spolu s průhledy na pozadí jednotný prostor s pozoruhodnou světelnou atmosférou.

Výtvarné objekty Petra Šiky vznikají unikátní technikou kombinace stabilizovaných provazových solitérů na pozadí základních geometrických formátů podkladu. Atraktivní prostorové řešení vyniká zvláště v kreativní kombinaci s individuálním osvětlením. Více o autorovi na www.petrsika.info

Rock na zámku (29.6.2019)
Stránovský zámek rozezvučel melodický autorský rock kapely S.D.H.

Podle očitých svědků, se muzika linula vlhkým teplým večerem až ke "Kufrovi".
A kdo nám hrál? Více viz odkazyNohejbal JV A - Nymburk 6-1  (9.6.2018)
Sportovní klání se spoustou artistických vložek :-)
Nakonec zvítězili naši!
Máte účet na facebooku?
Nejrychlejší zprávy právě tam:
Tvůj fotoportrét
Kancelář A1, Fotograf, T.G.Masaryka 1076, Mladá Boleslav | T: 778 486 626
Návrat na obsah